Reference od mých studentů

2 komentáře:

Miriam řekl(a)...

Merhaba,

v prvom rade by som sa chcela Miške poďakovať za: .... , ale k tomu sa dostanem neskôr. Najprv pár slov, ako som sa k tomuto nádhernému jazyku, turečtine, a tejto super učiteľke turečtiny, dostala ja.
Začalo to mojou prvou letnou dovolenkou na tureckej riviere. Očarená krajinou, jej vôňou, ľuďmi priateľskými, ochotnými, usmievavými, som sa potom do Turecka vracala každý rok, niekoľkokrát. Aj keď som nemala problém dohovoriť sa tu po anglicky, stále som sa pohrávala s myšlienkou, že RAZ budem komunikovať s domácimi v ich rodnom jazyku. Turečtina mi učarovala :-) K môjmu rozhodnutiu, začať sa učiť po turecky, prispela aj moja životná zmena, totálna zmena práce, zmena z oblasti, v ktorej som dovtedy pracovala, som prešla do úplne iného segmentu. Začala som pracovať v cestovnom ruchu, ako delegát CK, aj keď nie v Turecku :-( Takže aby som dosiahla aj svoje pracovné sny, ciele, rozhodla som sa začať učiť po turecky. Po dlhom "googlovaní" ako, kde začať (šanca nájsť v mojom okolí lektora turečtiny bola nulová)som sa začala pohrávať aj s myšlienkou on-line kurzu, alebo pomocou you tube, alebo ako samouk z učebnice... Ale cítila som, že to nebude to pravé orechové. A práve vtedy mi kamoška dala kontakt na Michaelu Canbulat. Povedala: "skús jej napísať a uvidíš". Neváhala som ani chvílku a napísala som. Prečo sa chcem začať učiť, čo ma k tomu vedie, aké mám dôvody a zámery... Miška mi odpísala, dohodli sme sa, že mi veľmi rada pomôže s výučbou turečtiny a aj so zabezpečením ubytovania počas kurzu. Kurz prebiehal v hoteli, kde som bola ubytovaná.
A tak som už plná očakávaní a nadšenia 2.12.2015 letela do Antalye na intenzívny kurz turečtiny. Podotýkam, že po turecky som sa vedela len pozdraviť, napočítať od 1 do 10, a tureckú abecedu :-). Počas 8 dní som sa 4 hodiny denne postupne zoznamovala so základmi turečtiny - "jazyka prípon" :-)

A teraz to spomínané "ĎAKUJEM" Miške za: trpezlivý prístup, ochotu zodpovedať každú moju otázku, prispôsobenie sa môjmu tempu chápania (tvorby viet, záporu, otázok, privlastňovacích zámen...)... Jej trpezlivé vysvetľovanie gramatiky veľmi účinnými a zaujímavými metódami (kartičky, obrázky) mi postupne začalo dávať zmysel a radosť z tohto čarovného jazyka. Aj keď som sa na začiatku obávala, ako to zvládnem, 8dňový intenzívny kurz. Ale moje odhodlanie a Miškine skvelé pedagogické schopnosti a ľudský prístup mi pomohol to všetko zvládnuť a tešiť sa na každý ďalší deň kurzu. A keď už Miška na mne videla, že mám toho už "dosť", dali sme si prestávku a pri šálke čaju, či kávy som sa od nej dozvedela aj veľa informácií o kultúre, tradíciách, živote, stravovaní, proste všetko čo ma o Turecku zaujímalo, z každého "rožka troška" :-)... za čo som jej veľmi vďačná, že mi porozprávala veci, ktoré ma zaujímali a tým mi len potrvrdila, že Turecko je úžasná krajina vo všetkých smeroch :-)

Slovníček zapísaný novými slovíčkami, v zošite zachytená podrobná, logická turecká gramatika a knižka plná poznámok. S týmto všetkým sme sa po 8 dňoch rozlúčili a zatiaľ sa dohodli na pokračovaní výučby cez skype, kým sa opäť nevrátim, aby sa aj prostredníctvom tureckého jazyka moje sny stali skutočnosťou.
Takže ešte raz ĎAKUJEM Miška, si nielen skvelá učiteľka turečtiny, ale aj skvelý človek so srdiečkom na správnom mieste a stále ochotná pomôcť, som rada, že som Ťa spoznala a Ty si mi dala možnosť učiť sa s Tebou tento nádherný jazyk, nevymením Ťa za nič na svete :-)

A pre Vás všetkých , ktorí sa chcete so zápalom začať učiť, alebo zdokonaľovať v turečtine a dohodnete sa s Miškou na hodinách, budete na 100% spokojní.

Miriam, Lučenec

Unknown řekl(a)...

Merhaba,
Touto cestou bych moc chtĕla podĕkovat Míše,že mĕ a moje kamarády učí turecky. Zatím jsem na začátku ,ale je to první človíček,který ve mĕ probudil zájem se učit cizí jazyk. Lekce s Míšou nejsou jako hodiny výuky ve škole,je to vždy velmi příjemné setkání,kde se sice učíme,ale jako by jsme si jen povídali. Míša má neskutečnou trpĕlivost a stále má úsmĕv na rtech,jsem moc ráda,že mohu být její studentkou,ale já ji vůbec neberu jako lektorku,nýbrž jako kamarádku,která mĕ učí tento krásný jazyk. Dávám maximální počet hvĕzdiček.